انواع فیلتر هوای خودرو

10 / 10
از 7 کاربر

تمام فیلتر های هوا از مواد نازکی ساخته می شوند، درست مانند ماسک های گرد و غبار. این مواد اکثرا از جنس کاغذ یا پارچه هستند اگرچه فیلترهای اسفنجی نیز اخیرا وجود دارند. اتومبیل های قدیمی تر که با سیستم کاربراتور کار می کنند معمولا از فیلترهای گرد و دایره ای شکل استفاده می کنند در حالی که خودروهای انژکتوری از فیلترهای مسطح مستطیلی استفاده می کنند. 

حال در اینجا انواع فیلتر هوا های خودرو را به شما معرفی می نماییم:

فیلترهای هوای کاغذی:

فیلترهای هوای کاغذی معمول ترین فیلترهای هوای مورد استفاده در خودروهای شخصی و خانوادگی هستند. اگرچه شکل این فیلترها متفاوت است اما اغلب آنها دارای لبه ای لاستیکی یا پلاستیکی بوده که در درون آن کاغذی به شکل مناسب و تاخورده وجود دارد. اکثر این فیلترها ارزان بوده و مراحل نصب آنها نیز راحت است.

فیلترهای هوای روغنی :

فیلتر های روغنی (یا فیلترهای حمام روغن) امروزه کاربرد چندانی ندارند مگر در برخی از اتومبیل های بسیار قدیمی. این نوع ازفیلتر ها قبل از توسعه و پیشرفت فیلترهای کاغذی به کار می رفته اند. طراحی فیلترهای مذکور به نحوی بوده است که جریان هوای حامل ذرات مزاحم را به درون وان پر از روغن یا محیطی آغشته به روغن (چیزی مانند اسفنج یا یک توری ریز) هدایت بکنند تا ذرات آن رسوب کرده و جدا شوند.

فیلترهای اسفنجی :

فیلتر هوای اسفنجی از پلیمرهای اشباع شده از روغن ساخته می شود. قدرت فیلترهای اسفنجی در جداکردن ذرات گرد و غبار بیشتر از فیلتر های کاغذی است. فیلترهای کاغذی معمولا جوابگو بوده و ارزانتر هستند اما فیلترهای اسفنجی برای کار در محیط های با میزان گرد و غبار بالا مانند ماشین آلات مربوط به کارخانه ها، کامیون های برون جاده ای و شاسی بلندها مناسب ترند.

فیلترهای پنبه ای :

پارچه های پنبه ای با منفذهای بسیار ریز یا همان فیلترهای پنبه ای نوع دیگری از فیلترها هستند که قابلیت استفاده مجدد از آنها وجود دارد. این فیلتر ها را می توان شست و از آنها بارها و بارها استفاده نمود.

ارسال نظر

فاطمه : نظر
2 2
مطالبتون خیلی خوب هستن
مدیریت : آرامکو
2 1
نظر لطف شماست فاطمه خانم
مهدی : درخواست راهنمایی
0 0
من با شخصی که شرکت فیلتر هوا ماشین دستی دارد قرارداد محضری بستم . بعداز گذشت ۳ ماه فقط کاغذ و توری سالم بمن داد و پلی و ایزو اش یا خراب درآمده یا اصلا بمن داده نمیشود و یامیگوید مرکز اصلی به خودش اشتباه ماده ماشین اتوماتیک را داده . خلاصه من بعد از ۳ماه یه تومن هم پول نگرفتم و نه چیزی تولید کردم صاحب شرکت به من میگوید که اگر علاقه داری اقدام به خرید ماشین اتوماتیک کن البته با شرکت اصلی که در تهران است چه کار کنم؟ منو راهنمایی کنید
مدیریت : آرامکو
0 0
سلام؛ دوست عزیز خدمت شما باید عرض کنم که پلی و ایزو دستی یا اتوماتیک وجود ندارد و همه حرف هایشان کذب و دروغین می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در رابطه با دستگاه ها، در ساعات اداری با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید. باتشکر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :